Altına dayalı stabil kripto para Tether Gold resmen açıklandı

Tether, altın ile 1:1 oranında desteklendiği belirtilen stabil kripto para Tether Gold’u piyasaya sürdüğünü duyurdu.

ABD Doları’na bağlı stabil kripto para USDT’nin ihraççısı Tether, geçen yıldan bu yana konuşulan altına bağlı stabil kripto parasını resmen piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Açıklamaya göre, kripto para “Tether Gold” olarak adlandırıldı ve XAUT kısa adı ile temsil edilecek. Fiziksel altına bağlı olan XAUT, hem Ethereum blok zinciri hem de TRON blok zincirinde yer alacak. Her bir XAUT, bir ons altına karşılık gelecek.

Şirket, her bir token’ı destekleyecek olan altını bir İsviçre kasasında saklayacak ve hiçbir saklama ücreti talep etmeyecek.

Tether@Tether_to

In response to growing demand for digital exposure to physical gold, we are proud to announce the launch of @tethergold (XAU₮)!

Find out more about the ground-breaking launch of a digital token backed by physical gold.https://tether.to/tether-gold-launch-meets-growing-demand-for-digital-exposure-to-worlds-most-enduring-asset/ …

Resmi Twitter'da görüntüle

Tether ve Bitfinex’in teknoloji direktörü Paolo Ardoino, fiziksel altının dijital karşılığına yönelik artan bir talep olduğunu belirterek “Tether Gold, fiziksel altın tutmanın dezavantajlarını ortadan kaldırarak hem fiziksel hem de dijital varlıkların faydalarını bir araya getiriyor.” dedi.

Tether, ilk olarak 2014 yılında USDT ile piyasaya çıkmıştı. Şirket, daha sonra avroya dayalı EURT ile offshore yuan’a dayalı CNHT’yi oluşturdu. Tether, ilerleyen dönemde petrole dayalı bir stabil kripto para çıkarmayı da planlıyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: