Chris Burniske: Ether şimdi tıpkı 2015’teki Bitcoin gibi

Kripto para yatırımcısı Chris Burniske, 2015’teki Bitcoin ile şimdiki Ether arasında bir benzerlik kurdu.

Kripto para yatırımcısı ve Placeholder ortağı Chris Burniske, Ether’in mevcut durumunu Bitcoin’in 2014-15 dönemine benzetti.

Kişisel Twitter hesabındaki paylaşımında en büyük alternatif kripto paranın ilk büyük ayı piyasasını deneyimlediğini ifade eden Burniske, geçmişe bakıldığında 2014-15 döneminin yatırımcıların Bitcoin satın almaları için en iyi risk/ödül dönemi olduğunun ortaya çıktığını belirtti ve ekledi:

“Fiyatların düşmesine karşın ağın ivmesi netti. Önyargılar fırsatın kaçırılmasına neden oldu. O dönem BTC için yaşananlar, şimdi ETH’de oluyor.”

Öte yandan Ethereum’un ölçeklenebirlik problemleri hâlâ gündemden düşmüyor. Son olarak Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum blok zincirinin neredeyse dolu olduğunu ve Ethereum’un üzerinde işlem maliyetlerinin artmasının yazılımın benimsenmesinin önünü tıkadığını söyledi.

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, Buterin’in bu sözlerine cevap niteliğinde “Vitalik ve Ether’i seviyorum ama hız ve kapasite problemi bir yıl önceydi, artık daha yeni Blockchain’lerde bu sorun büyük ölçüde çözüldü.” dedi. Ethereum’un kurucusu ise “Bu problem hiçbir şekilde çözülmüş değil. Daha yeni yarı-merkezi Blockchain’lerin bile saniyede gerçekleştirebildiği işlem sayısı yüzlerde; Bildiğim kadarıyla EOS’un ölçeklenebilirlik sorunları vardı” karşılığını verdi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: