100 bin dolarlık meşhur Bitcoin modeli artık geçersiz mi?

Meşhur stock-to-follow modelinin yaratıcısı, Bitcoin’deki son sert düşüş sonrası modelin artık geçersiz olduğu iddialarına karşı bir açıklama yaptı.

Kripto piyasalarının son günlerde yaşadığı büyük düşüşe rağmen, ünlü analist PlanB, halving’in (blok ödülü yarılanması) ardından BTC’nin 100 bin dolara ulaşacağına inanıyor.

Daily Hodl tarafından bildirildiği gibi, Stock-to-flow (S2F) modeliyle ön plana çıkan analist, 76 binden fazla takipçisinin olduğu Twitter hesabından bir güncelleme bilgisi geçti.

Son düşüşle birlikte bazı analistler, stock-to-flow (S2F) modelinin artık geçerli olmadığını belirtmişlerdi. Analist ise “Bazıları S2F modelinin artık geçerli olmadığını söylüyor. Bu tabii ki doğru değil. Bitcoin son dönemde iyi bir aşağı salınım yaşadı ancak model bantlarının içinde kaldı. Modelin bantlarının içinde oluşan aşırı volatilite zayıf elleri etkiler. Aşırı risk (volatilite) olmadan aşırı geri dönüşler de olmaz.” diyor.

Bu modeldeki büyük yelpaze aslında Bitcoin’deki büyük volatilitenin bir açıklaması durumunda. Son birkaç gündeki ciddi satışlara rağmen en büyük kripto para birimi, S2F modelinin öngörülen fiyat aralığından sapmadı.

Kaynak: Twitter/PlanB

Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano’nun “Off the Chain” adlı podcast’inde konuşan PlanB, stock-to-flow modelinin arkasındaki temel fikri şöyle açıkladı:

“Stock-to-flow modeli, Satoshi’nin yaptığı dijital kıtlık buluşunu ölçmek için bir girişim… Stock-to-flow neden çalışıyor? Çünkü kıtlığı altın gibi direkt olarak ölçüyor. Bir şey ne kadar az ise o kadar değerli olmalı”

Blok ödülü yarılanmasına 60 günden az bir süre kaldı ve PlanB, tüm bu dalgalanmalara karşın BTC’nin 2021 yılına kadar 100 bin dolar olacağını düşünüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: